Рівненські лікарі радять їсти шоколад. Але не всім

Напередодні Різдва у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли про властивості шоколаду і його вплив на здоров’я людини.

Лікарі зауважують: користь чи шкода шоколаду визначається його видом та кількістю. Тому при виборі ласощів варто надавати перевагу гіркому (чорному) шоколаду з найменшим вмістом цукру та наповнювачів.

Медики нагадують: шоколад є джерелом білка, клітковини та багатьох мікроелементів: магнію, йоду, цинку, калію, хрому, фосфору, кальцію, заліза та натрію. До того ж, у гіркому шоколаді присутні вітаміни Е та В.
Корисні властивості шоколаду, за умови не переїдання:
Сприяє підвищенню працездатності при розумових та фізичних навантаженнях.
Корисний для серцево-судинної системи.
Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
Природний антидепресант – покращує настрій, знімає напругу та головний біль.
Однак, шоколад – це не тільки корисний продукт, але й десерт, і він досить калорійний. Рекомендована порція шоколаду на день – 20-30 г. Людям, котрі страждають від зайвої ваги, і особливо – з цукровим діабетом необхідно скоротити його споживання до мінімуму, ліпше – взагалі відмовитися.

Також лікарі наголошують: шоколад не треба їсти натщесерце. Це пов’язано зі швидким вивільненням великого обсягу глюкози в кров, з виділенням інсуліну, з порушенням нервової системи та іншими факторами, які не дуже добре впливають на здоров’я загалом.

















