Без цього платіж скасують: нові правила для терміналів із 26 червня

В Україні з 26 червня 2026 року суттєво зміняться правила роботи з платіжними терміналами самообслуговування. Згідно з новою постановою Національного банку України, вносити готівку для поповнення банківських карток та рахунків без верифікації мобільного телефона більше не вдасться. Тепер після внесення купюр система автоматично надсилатиме користувачу одноразовий SMS-код або здійснюватиме верифікаційний дзвінок.
Без введення цих цифр на екрані платіж просто скасується. Ще одна важлива зміна — відтепер на паперовому чи електронному чеку термінала завжди друкуватиметься повний номер телефону людини, яка здійснювала платіж.
Ці оновлення спрямовані на посилення фінансового моніторингу та ліквідацію тіньових схем з анонімною готівкою. Проте НБУ залишив перелік послуг, для оплати яких підтвердження через телефон не вимагатимуть.
За що можна платити без SMS-пароля:
комунальні послуги;
державні податки та збори;
квитки на проїзд у громадському транспорті;
поповнення транспортних і проїзних карток.
Окреме правило діятиме для мобільного зв’язку. Закинути гроші на баланс телефону без коду верифікації можна, але виключно в межах ліміту — до 500 гривень на місяць на один номер. Якщо ви спробуєте внести більшу суму або перевищите цей ліміт протягом місяця, термінал одразу заблокує операцію до введення пароля з SMS.

















