Без цього платіж скасують: нові правила для терміналів із 26 червня

Без цього платіж скасують: нові правила для терміналів із 26 червня 0000

В Україні з 26 червня 2026 року суттєво зміняться правила роботи з платіжними терміналами самообслуговування. Згідно з новою постановою Національного банку України, вносити готівку для поповнення банківських карток та рахунків без верифікації мобільного телефона більше не вдасться. Тепер після внесення купюр система автоматично надсилатиме користувачу одноразовий SMS-код або здійснюватиме верифікаційний дзвінок.

Без введення цих цифр на екрані платіж просто скасується. Ще одна важлива зміна — відтепер на паперовому чи електронному чеку термінала завжди друкуватиметься повний номер телефону людини, яка здійснювала платіж.

Ці оновлення спрямовані на посилення фінансового моніторингу та ліквідацію тіньових схем з анонімною готівкою. Проте НБУ залишив перелік послуг, для оплати яких підтвердження через телефон не вимагатимуть.

За що можна платити без SMS-пароля:

  • комунальні послуги;

  • державні податки та збори;

  • квитки на проїзд у громадському транспорті;

  • поповнення транспортних і проїзних карток.

Окреме правило діятиме для мобільного зв’язку. Закинути гроші на баланс телефону без коду верифікації можна, але виключно в межах ліміту — до 500 гривень на місяць на один номер. Якщо ви спробуєте внести більшу суму або перевищите цей ліміт протягом місяця, термінал одразу заблокує операцію до введення пароля з SMS.

Читайте також

SOME TEXT .....!!!!!!!!!!!!!