Генпрокурор заявив про масштабні незаконні вирубки лісу — серед підозрюваних жителі Рівненщини

За даними правоохоронців, унаслідок діяльності організованих груп було незаконно зрубано щонайменше 13 тисяч дерев, а завдані державі збитки оцінюють у понад 248,6 млн грн.

Серед фігурантів — колишні та чинні працівники лісової галузі, представники надлісництв ДП «Ліси України», головні лісничі, майстри лісу, керівники агролісогосподарських підприємств, посадовці Держгеокадастру, голова однієї з територіальних громад, підприємці та інші учасники організованих груп.

Слідство вважає, що підозрювані організовували незаконні рубки на територіях природно-заповідного фонду, заказників і регіональних ландшафтних парків, підробляли документи та лісорубні квитки, легалізовували незаконно заготовлену деревину, а також незаконно відчужували землі лісового фонду.

Одним із наймасштабніших епізодів стала схема легалізації деревини цінних порід. За версією правоохоронців, через фіктивні записи в державній електронній системі обліку її учасники намагалися узаконити близько 19 тисяч кубометрів деревини. Це орієнтовно відповідає 10 тисячам незаконно зрубаних дубів, які планували експортувати за кордон під виглядом легально заготовленого лісу.
За інформацією прокуратури, упродовж 2022–2025 років ця схема охопила понад 100 суб’єктів господарювання, серед яких були й великі експортери деревини. Загальна сума операцій перевищила 147 млн грн. Шістьом учасникам організованої групи вже повідомили про підозру.
У прокуратурі наголошують, що йдеться не лише про багатомільйонні збитки державі, а й про серйозну шкоду природним екосистемам, відновлення яких може тривати десятки років.
Інші деталі справи встановлюються.

















