У Рівному депутати просять надсилати фото поганих тротуарів

У Рівному повсюди кладуть бруківку, а повністю зруйноване місце на тротуарній частині в самому центрі, яке вже багато років турбує містян – залишається незмінним. Хто відповідальний за це та чи очікувати змін, дізналися журналісти “Про Рівне”.
На одній із вулиць міста, біля центру, є руйнування тротуару, яке за кілька років, досі не привернуло до себе належної уваги, хоча щодня по цій вулиці проходять тисячі містян та перестрибують дорожню перешкоду.
Повністю розбитий бетонний водостічний жолоб, який знаходиться по вул. Симона Петлюри, 26 та завдає складність у пересуванні мамам з візочками, пенсіонерам, та всім, хто не має бажання перестрибувати чи робити широкі кроки, щоб його оминути. Ексклюзивно, ми поспілкувалися з пані Людмилою, мешканкою цієї вулиці, яка щодня гуляє з дитиною та має труднощі з тим, щоб проїхати візочком цю перешкоду.

Ця проблема вже давно, скільки ми тут живемо, стільки і є ця понищена бруківка з асфальтом. З малою дитиною та візочком дуже важко, постійно не знаєш кудою минати, чи на дорогу виїжджати, чи перепригувати. А так, як ми гуляємо два рази на день, то щоразу намагаємося оминути цю частину. Тільки у випадках, коли дитина починає вередувати й потрібно швидко дібратися додому, вимушені їхати цією дорогою.
– пані Людмила, мешканка вул. Симона Петлюри
Одразу біля цієї вибоїни, зараз проводять ремонтні роботи у магазині “Стовпинські ковбаси”, чим і загороджується прохідна частина. Тому, як зазначає пані Людмила, через наставлені машини та будматеріали стає ще складніше проїхати в трохи “кращих” місцях, де не так буде трясти дитину та простіше проїхати колесами візочка.

Чи очікувати рівнянам, що цю ділянку та схожі на неї – відремонтують?
Для того, щоб дізнатися чи очікувати рівнянам покращення, ми звернулися до Олени Хотенко, депутатки Рівненської міської ради, яка віднедавна працює над комплексною програмою “Створення безбар’єрного простору” та отримує схожі звернення з проблемними місцями, що перешкоджають доступності для громадян міста. Тому ми поцікавилися чи можна усунути цю проблему найближчим часом.

В першу чергу я зроблю депутатський запит на Управління житлово-комунального господарства Рівненської міськради для того, щоб там зробити невідкладні заходи тому, що це невелика ділянка дороги і її можна відремонтувати.
– Олена Хотенко, депутатка Рівненської міськради
Як зазначила Олена Хотенко, така проблема є по всьому місту і таких місць дуже багато. 10 серпня 2023 року Рівненська міськрада прийняла проєкт-рішення запровадити комплексну програму “Створення безбар’єрного простору”. А вже 16 липня вони почали інспектувати місто на доступність, після чого були запроваджені сітілайти, завдяки яким можна просканувати QR-код та написати де саме у місті є бар’єри. Зараз ці всі звернення збираються та буде готуватися програма, відповідно до якої всі проблемні ділянки будуть включені в перелік на бюджетування. Але є певні ділянки, як і на вул. Симона Петлюри, що можна відремонтувати зараз.

Хто несе відповідальність за такі ділянки?
За всі ділянки у місті відповідальне Управління житлово-комунального господарства Рівненської міської ради або ж Рівненське міськШЕУ, які стежать за порядком та утриманням доріг.
Однією з проблем чому так швидко на тротуарах з’являються ями та руйнування – може бути транспорт, який рівняни паркують не на відведених для цього місцях, заїжджаючи на пішохідну частину, тим самим завдаючи шкоду бруківці та асфальту. Головною причиною цього залишається відсутність достатньої кількості паркувальних місця у Рівному, особливо в межах центру, оскільки на заборонених для паркування місцях, муніципальна варта виписує штрафи. Поки проблема з місцями для паркування не буде вирішене, залишається загроза появи нових перешкод на тротуарах міста.

















