60% шлунка – у грудній клітці: у Рівному провели унікальну операцію

60% шлунка – у грудній клітці: у Рівному провели унікальну операцію 0000

Постійний тиск у грудях, задишка, печія, утруднене ковтання та важкість після кожного прийому їжі. З такими симптомами до Рівненської обласної клінічної лікарні ім. Юрія Семенюка звернулася 48-річна мешканка області.

Медики провели обстеження й були шоковані: через велику діафрагмальну грижу 60% шлунка буквально «змістилося» у грудну клітку. Орган здавлював легені та інші життєво важливі структури.

«У пацієнтки виявили параезофагеальну діафрагмальну грижу – патологію, яка загрожує не лише комфортом, а й життям. У таких випадках без операції не обійтись», — пояснюють хірурги обласного центру планової хірургії та трансплантології.

Ураховуючи складність ситуації, команда медиків вирішила провести лапароскопічну герніопластику – малотравматичну операцію через кілька проколів. Така методика дозволяє пацієнтам швидше оговтатись і зменшує ризик ускладнень.

Хірургічне втручання, яке тривало близько двох годин, провела команда під керівництвом хірурга Назарія Шарафана. У складі бригади також працювали Іван Ничипорчук, Анастасія Омелянчук та анестезіолог Юрій Коваль.

Під час операції медики повернули шлунок у черевну порожнину, зміцнили стравохідний отвір діафрагми, сформували антирефлюксний клапан та зафіксували дно шлунка, аби запобігти повторенню проблеми.

Уже наступного дня після операції жінка змогла вживати їжу, а за п’ять днів — повернулася додому.

Читайте також

SOME TEXT .....!!!!!!!!!!!!!