Маршрутки подорожчали: на скільки зросли тарифи на Рівненщині

На Рівненщині дорожчає проїзд у міжміських і приміських маршрутках. На деяких напрямках тарифи підвищилися майже на 20%. Перш за все перевізники піднімають вартість поступово на коротких маршрутах.
Чому дорожчає проїзд, розповів начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОВА Федір Мисюра.
«Нині перевізники зобов’язані погоджувати будь-яке підвищення тарифів із організатором перевезень — нашим управлінням», — пояснив Мисюра. «Перевізник самостійно не підніматиме тариф без нашого узгодження».
Перші звернення щодо підняття вартості надійшли ще в червні–липні цього року. Однак процес відкладали, спостерігаючи за ситуацією в інших областях і чекаючи, як зміниться вартість проїзду у Рівному.
«На сьогодні наша область не перша — більшість областей уже підняли тарифи», — додає посадовець.
Основними причинами зростання вартості проїзду Федір Мисюра називає падіння пасажиропотоку та складну ситуацію в країні.
«Водії мобілізуються до ЗСУ, бракує кваліфікованого персоналу. Зростають ціни на паливо та мастильні матеріали, дорожчає ремонт транспорту. Деякі приватні підприємства бронюють своїх працівників, тому змушені виплачувати водіям щонайменше 20 тисяч гривень на місце. Відповідно, зростає і податкове навантаження», — пояснює він.
За його словами, влада намагалася відтягувати підвищення тарифів якомога довше.
«Сьогодні вже стоїть питання не розвитку транспорту, а його утримання до кінця військового стану. Надіємося, що тоді ситуація стабілізується», — зазначає посадовець.
Приклади змін уже видно на маршрутах: поїздка зі Здолбунова до Рівного нині коштує 40 гривень — майже на 20% більше, ніж раніше.
Під час моніторингу автовокзалів Федір Мисюра зафіксував, що підвищення вартості відбувається поступово: спершу на коротких напрямках до 50–60 км, зокрема в напрямку Костополя, Березного та Здолбунова. Водночас північні райони, як-от Рокитне та Дубровиця, поки залишають тарифи без змін.















