Заступник голови Рівненської ОДА Свисталюк іде в апеляцію? Посадовець відреагував на суворий вирок суду

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визнав винним у корупції заступника голови Рівненської обласної ради Сергія Свисталюка. Посадовця засудили до реального терміну ув’язнення за махінації з майном дитячого санаторію. Сам засуджений зберігає спокій і натякає на продовження боротьби.
«На все свій час»: реакція Свисталюка
Після оголошення вироку Сергій Свисталюк вперше за два роки прокоментував справу журналістам «Про Рівне». Його позиція лаконічна: визнавати провину він не поспішає.
«Я не коментував нічого ніколи під час двох років після вручення підозри і судів. Тому в мене коментар один — законної сили вирок не набрав. Тож на все свій час. Все», — заявив посадовець.
Також посадовець не повідомив чи збирається він йти з посади заступника голови Рівненської облради.
У чому звинувачують посадовця
Справа стосується подій 2021–2023 років. Слідство встановило, що заступник голови облради пообіцяв підприємцю допомогти з приватизацією землі під колишнім санаторієм «Новостав». За те, щоб депутати «правильно» проголосували за списання майна та продаж 5,4 га ділянки, чиновник отримав близько 500 тисяч гривень.
Попри затримання у 2024 році та розгляд справи у ВАКС, Свисталюк весь цей час залишався на посаді, сплативши заставу.
Що вирішив суд
Судді виявилися суворими. Окрім тюремного терміну, вирок передбачає повну ізоляцію від державної служби:
9 років позбавлення волі (реальний термін);
Конфіскація майна (зокрема пів мільйона гривень застави підуть у дохід держави);
Заборона працювати у владі на 3 роки.
Наразі Свисталюк залишається на волі, допоки рішення не пройде апеляційну інстанцію. Якщо апеляція залишить вирок без змін — посадовець одразу відправиться до місць позбавлення волі.
Крапка у справі про пів мільйона — заступника голови Рівненської облради засудили до 9 років тюрми
















