Прибічника Леніна спіймали в однокласниках і судили на Рівненщині

Дубенський міськрайонний суд виніс вирок пенсіонеру, уродженцю м. Бахмут, який понад два роки поширював символіку комуністичного тоталітарного режиму. Про деталі справи дізналися журналісти “Про Рівне”.
Чоловік, в період часу з лютого 2021 року по квітень 2023 року, використовуючи особистий телефон, на своїй сторінці у соціальній мережі «Одноклассники», здійснював публікації, які були спрямовані на ідеалізацію та популяризацію комуністичної ідеології.

Згідно з матеріалами справи про яку йдеться у Єдиному реєстрі судових рішень, публікації були з символікою комуністичного тоталітарного режиму: прапори, символи, атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, молота та п`ятикутної зірки та зображення, присвячені особі, яка обіймала керівну посаду у вищих органах влади в СРСР. До того ж засуджений висвітлював філософсько-політичні цитати націонал-соціалістичного тоталітарного режиму, поширення яких на всій території України заборонено.
Відтак, 10 серпня 2023 року громадянина визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України та призначили йому покарання у виді двох років позбавлення волі без конфіскації майна.
Але, на підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, оскільки, відповідно до вироку, це не є тяжким злочином. Іспитовий термін випробування строком на один рік.

















