Били за шоколад і солодку воду – у Рівному школярка розповіла про насильство вдома

У Рівному соціальні служби розпочали перевірку сім’ї після того, як 16-річна школярка розповіла у школі про фізичне покарання вдома. Про це розповіла директорка Рівненського міського центру соціальних служб Ліана Диновська.
За її словами, дівчина наважилася поділитися пережитим із подругою, а та повідомила класного керівника. Під час розмови зі шкільними працівниками дитина розповіла, що вдома її можуть бити ременем за різні дрібні порушення.
Серед причин покарання, за словами дівчинки, були:
те, що вона відволіклася під час миття посуду;
випила солодку воду та не залишила батькам;
з’їла більший шматок шоколаду;
довго виконувала домашнє завдання, відволікаючись на телефон;
не хотіла їхати у село.
Також школярка повідомила, що інколи змушена спати на підлозі або на матраці, якщо ліжко зайняте братами.

Після звернення школи мобільна бригада соціальних служб відвідала родину. Під час розмови психолог намагався пояснити батькові важливість виховання без фізичних покарань, однак чоловік заперечив їхню неефективність. Він заявив, що вважає фізичні покарання допустимими.
Мати дівчинки також підтримала таку позицію, зазначивши, що фізичне покарання, на її думку, є нормою виховання. Соціальні працівники також звернули увагу на те, що у помешканні не створено належних умов для проживання дітей.

Наразі ситуацію планують розглядати комісійно, щоб визначити подальший алгоритм дій. У центрі соціальних служб наголошують: жодна людина не повинна терпіти насильство за жодних обставин.
Відповідно до статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність за домашнє насильство щодо малолітніх або неповнолітніх. Крім того, згідно із законом про запобігання та протидію домашньому насильству, потерпілою визнається дитина, яка зазнала насильства або стала його свідком.

















