На Рівненщині почався грибний сезон: кошики повні білих, лисичок і маслюків

Другий тиждень дощів — і в лісах Рівненщини ожив сезон «тихого полювання».

Фото Ірини Смірнової
У соцмережах мешканці області все частіше хизуються щедрим уловом: світлини з повними кошиками білих грибів, підберезовиків, лисичок та маслюків заполонили стрічки.
Цікавими трофеями поділилася й керівниця управління культури і туризму Рівненської ОВА Любов Романюк.

Фото Любові Романюк
Вона опублікувала фото з грибного походу зі словами: «Грибів багато — особливо білих. Зʼявляються кумедні маслюки. Є бабки, краснюки і лисички. Локація? Дорогою на Сарни звернула до лісу».

Фото Любові Романюк
Грибники кажуть: зараз — саме час вирушати на пошуки. Головне — правильно вдягнутися, взяти ніж, кошик і трішки терпіння. Адже навіть після дощів гриби не з’являються миттєво, а от коли “поперло” — то на цілий тиждень.

Фото Володимира Мельника
Збираючи гриби, важливо не нищити грибницю та уникати невідомих або підозрілих видів — адже отруйні гриби нерідко маскуються під їстівні.

Фото Олександра Дехтярчука
А ще, як кажуть досвідчені грибники, ліс лікує не лише дарами, а й тишею. «Тихе полювання» — це не тільки про трофеї, а й про спокій, природу й відпочинок для душі.
Головне фото Ірини Смірнової

















