На Рівненщині вперше за 10 років виявили лістеріоз — чоловік у тяжкому стані

На Рівненщині лабораторно підтвердили випадок лістеріозу — це перший такий випадок у регіоні з 2014 року. Захворів житель однієї з громад Рівненського району.
За даними медиків, перші симптоми з’явилися ще в середині березня і нагадували звичайну застуду: нежить, температура, головний біль. Спочатку чоловіку діагностували ГРВІ та гайморит, однак з часом його стан почав погіршуватися.
Наприкінці березня пацієнта госпіталізували у важкому стані. Після додаткових обстежень лікарі запідозрили ураження нервової системи. Згодом лабораторні дослідження підтвердили наявність бактерії Listeria monocytogenes, яка викликає лістеріоз.
Фахівці пояснюють, що ця інфекція найчастіше передається через продукти харчування. Зокрема, небезпеку можуть становити сире молоко, м’ясо, риба, м’які сири, а також немиті овочі та фрукти.
Симптоми лістеріозу можуть бути схожими на застуду або харчове отруєння — це слабкість, температура, озноб, нудота чи діарея. У складних випадках захворювання може вражати нервову систему.
Медики закликають дотримуватися простих правил безпеки: ретельно мити продукти, добре термічно обробляти їжу, не купувати її у випадкових місцях та дотримуватися гігієни.
















