Скандальну будівлю на Симона Петлюри у Рівному продали за понад 12 мільйонів

Скандальну будівлю на Симона Петлюри у Рівному продали за понад 12 мільйонів 0000

Сьогодні у Рівному завершився один із найочікуваніших приватизаційних аукціонів. Занедбана адміністративна споруда в самому серці міста на вулиці Симона Петлюри, 26, викликала справжній ажіотаж серед інвесторів.

На торги в системі Prozorro.Продажі подалися 11 учасників. Початкова ціна об’єкта була майже символічною — 360 112 грн. Проте в ході конкурентної боротьби вартість лота злетіла у 33,5 раза.

Найбільш напружене протистояння розгорнулося між трьома претендентами, ставки яких розділили лічені гривні. Найвищу ціну — 12 102 000 грн — запропонував Михалевич Максим Григорович. На другому місці з пропозицією 12 101 000 грн опинився Савчук Сергій Васильович, а третю сходинку посіло ТОВ “Флора Де Люкс”, яке дало за лот 12 100 348 грн.

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш детально прокоментував результати торгів, наголосивши на значних надходженнях до бюджету.

«Під час торгів на “Прозоро. Продажі”, зі стартової ціни в 360 тис. грн, вартість об’єкта зросла у 33,5 раза. Найбільшу суму запропонував претендент Максим Михалевич. Рівненська обласна рада чекатиме підписання договору із ним. Зазначу, що 12,1 млн грн – це сума без ПДВ. Разом із податком на додану вартість, який піде у державний бюджет, покупець має сплатити 14,5 млн грн», — повідомив очільник облради.

Як раніше писали журналісти «Про Рівне», історія цієї приватизації перетворилася на складну юридичну справу з непередбачуваним фіналом. Шлях до оголошення торгів відкрило рішення Верховного Суду від 15 грудня 2025 року, який скасував арешт на будівлю.

Також читати: Аукціон на випередження: історичну будівлю у Рівному продають за 3 дні до суду

Однак крапку ще не поставлено. Вже за три дні, 15 січня, Господарський суд Києва розглядатиме позов обласного депутата Романа Стасюка. Він оскаржує саме рішення ради про приватизацію, аргументуючи це тим, що воно було прийняте непрозоро, без технічного обстеження об’єкта та актуальних розрахунків щодо вартості його ремонту чи утримання.

Разом з тим, в обласній раді запевняють, що продаж — єдиний вихід, адже будівля перебуває в аварійному стані десятиліттями.

Якщо переможець аукціону не оплатить лот або відмовиться від підписання договору, він втратить право на придбання та свій гарантійний внесок. У такому разі право на викуп будівлі перейде до другого учасника торгів, а за умови його відмови — до третього.

Читайте також

SOME TEXT .....!!!!!!!!!!!!!