Створили комісію: у Орлівській психлікарні відреагували на критику Уповноваженого з прав людини

Представник Уповноваженого в Рівненській області Олександр Корнійчук, ще у жовтні минулого року перевірив психіатричну лікарню у с. Орлівка, що на Рівненщині та виявив ряд порушення. Відреагували на це лише зараз. Сьогодні, 19 січня, сайті у Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА, у Фейсбук з’явилася інформація про створення комісії з метою ліквідації недоліків.
Зокрема, виявлені такі порушення: у закладі, який розрахований на на 225 осіб, перебуває 242 пацієнти. У лікарні не створено позитивного терапевтичного середовища: ліжка та матраци потребують термінової заміни, постіль зношена, в палатах немає належного штучного освітлення. На одну палату, що розрахована на 12 ліжко-місць, лише 1 електрична лампочка. Через недостатнє фінансування, пацієнтів не забезпечено належним харчуванням: у день візиту представника Уповноваженого з прав людини не було м’ясних або рибних страв.
Під час візиту були виявлені недоліки, які призводять до порушення прав пацієнтів, зокрема: недотримання норм житлової площі з розрахунку на одного пацієнта; порушення права осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення на доступність у санвузлах та ванних кімнатах; відсутність на стендах адреси та номерів телефонів гарячих ліній Уповноваженого, на які пацієнти можуть звертатись у разі порушення їхніх прав та інтересів.
У Закладі не працює жодний ліфт.
Серед іншого встановлено, що у Психіатричній лікарні відсутні актуальні протоколи догоспітальної допомоги, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України.
З метою усунення виявлених порушень прав і свобод осіб, які перебувають у Закладі, до компетентних органів скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.


















