У Рівному нагадали власникам електрокарів, що заряджатися з квартири заборонено

У «Рівнеобленерго» закликали мешканців багатоквартирних будинків не використовувати подовжувачі для заряджання електромобілів біля будинків.
Енергетики пояснюють, що протягувати кабель із квартири до автомобіля не лише небезпечно, а й суперечить правилам пожежної безпеки. Такі подовжувачі часто не розраховані на тривале навантаження, що може призвести до перегріву проводки та займання.
Також у компанії нагадують, що прибудинкова територія, гаражі та окремі паркомісця не належать до об’єктів побутового споживання електроенергії. Тому заряджання електрокарів у таких місцях має здійснюватися через окремий облік електроенергії та спеціально облаштовані зарядні станції.
Облаштовувати такі станції біля багатоквартирних будинків повинні ОСББ або управителі будинків. Саме вони можуть встановити окремі лічильники, визначити порядок користування зарядними станціями та компенсації витрат на електроенергію.
У «Рівнеобленерго» також нагадали, що за порушення правил пожежної безпеки українців можуть оштрафувати на суму від 1700 до 3400 гривень. Якщо ж така зарядка стане причиною пожежі чи пошкодження майна, винуватцю доведеться відшкодовувати збитки, а в окремих випадках можлива і кримінальна відповідальність.

















