Білорусь кличе жителів Рівненщини збирати ягоди на своїй території, але ДПСУ попереджає про смертельну пастку

Прикордонний комітет Білорусі виступив із цинічною заявою, оголосивши про готовність відкрити пункти пропуску на кордоні з Рівненською областю для «спрощеного пропуску» українців. Сусідня країна, яка підтримує російську агресію, раптом згадала про «принципи дружби та добросусідства» і вирішила пустити наших громадян у свої ліси — збирати гриби та ягоди в ландшафтному заказнику «Ольманські болота».
За вказівкою самопроголошеного президента Лукашенка там нібито вже пропрацьовують механізми відкриття пунктів пропуску «Мутвіца», «Хінічів» та «Селище», що розташовані в напрямку українських сіл Дроздинь, Березове та Познань на Рівненщині.
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у коментарі журналістам чітко дав зрозуміти: жодних офіційних повідомлень від Мінська Україна не отримувала, оскільки будь-які контакти з білоруськими колегами повністю розірвані. На подібні авантюри наша держава не піде ні за яких умов.
«Україна не погодиться на це, бо це лінія, яка є небезпечною, і пропуск до країни, яка підтримує країну-терористку, є неможливим», — наголосив Демченко.
У прикордонній службі застерігають, що такі «запрошення» є відвертою провокацією та пасткою. Окрім прямої загрози затримання українців на території Білорусі, існують і смертельні фізичні перешкоди. Весь українсько-білоруський кордон наразі щільно замінований, а інженерні та фортифікаційні укріплення з нашого боку щодня продовжують нарощуватися.
Будь-які спроби піти на «тихе полювання» через закритий кордон можуть закінчитися трагедією.











