Бойовий медик з Рівненщини розповів про найважчий вибір у його житті

Бойовий медик з Рівненщини розповів про найважчий вибір у його житті 0000

«Коли тобі привозять одразу десятьох поранених, ти мусиш швидко розподіляти, кого першого рятувати», – розповідає бойовий медик, костопільчанин Ігор Артюх.

1 Бойовий медик з Рівненщини розповів про найважчий вибір у його житті

Чоловік працював лікарем-анестезіологом у Костопільській лікарні та Рівненському перинатальному центрі.

Ще з 2014 року Ігор Артюх свої відпустки проводив на сході у «Госпітальєрах», пройшов навчання на бойового медика в іноземних інструкторів.

«Саме тоді, у липні 2014-го, 18-річна рівнянка Яна Зінкевич заснувала медичний батальйон «Госпітальєри»  і я до нього приєднався. Стабілізаційних пунктів тоді ще не було, поранених везли на блокпости, щоб ми працювали хоч під якимось прикриттям. Коли звільняли село Піски, тоді у мене були перші поранені і перший досвід бойового медика. Я як анестезіолог брав на себе тяжчих. Крові і страждань на своїй роботі я бачив багато. Але на війні поранення бувають страшні. І, коли тобі привозять одразу десятьох, ти мусиш швидко розподіляти, кому найперше надавати допомогу і куди його далі везти. Бувало, коли танк виходив з бою, ми використовували його для евакуації. Закидали на нього поранених, вони мусили триматися між собою –  і чимшвидше рушали. Іноді доводилося зупиняти кровотечу просто в машині, при транспортуванні пораненого», – пригадує лікар.

24 лютого 2022 року, незважаючи на те, що був комісований за станом здоров’я та знятий з обліку, за першим телефонним дзвінком комбата лікар прибув на місце збору батальйону. ВЛК пройшов за 5 хвилин, сказав, що здоровий і добре почувається. А на роботі повідомив, що пішов на війну.

«Хто хотів їхати, діставалися, як могли. «Госпітальєри» поїхали хто на Київ, хто на схід. Я залишився тут, лікарем медслужби у ТРО під білоруським кордоном. Працював разом з завідувачем терапевтичним відділенням Костопільської лікарні Андрієм Лукашевичем. З іноземними інструкторами знову вдосконалювали навички надання допомоги за методиками НАТО. У 2023 році наш батальйон перекинули на схід, під Торецьк. Наш екіпаж привозив поранених у госпіталь й одразу повертався», – розповів Ігор Артюх.

У вересні 2023 року нашому бойовому медику виповнилося 60 років. Того ж дня Ігорю Артюху подякували за службу, посаду прийняв Андрій Лукашевич. Його батальйон побував на різних напрямках фронту.

Ігор Артюх продовжує працювати лікарем-анестезіологом в Костопільській лікарні та у Рівненському перинатальному центрі. Іноді зустрічається з побратимами, які демобілізувалися, разом переглядають фото і пригадують свою війну.

Leave a Reply

Читайте також

SOME TEXT .....!!!!!!!!!!!!!