Громади мають два тижні, щоб профінансувати «Рівнеоблводоканал», інакше воду подаватимуть за графіками

Громади мають два тижні, щоб профінансувати «Рівнеоблводоканал», інакше воду подаватимуть за графіками 0000

У Рівненській ОДА відбулося засідання комісії, де обговорювали критичний стан фінансування обласного водоканалу. Громадам дали термін на виділення коштів, щоб уникнути відключення об’єктів підприємства від безперебійного електропостачання.

За словами заступниці голови ОДА Людмили Шатковської, більшість громад, які отримують послуги від КП «Рівнеоблводоканал», наразі не надають підприємству достатньої фінансової підтримки.

Основні причини фінансового дефіциту:

Невідповідність тарифів: Для населення вони залишаються на рівні 2022 року, тоді як собівартість послуг, зокрема через ціни на електроенергію, суттєво зросла.

Борги за енергоносії: Підприємство має значну заборгованість перед енергетиками, що ставить під загрозу його перебування у переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Потреба в ресурсах: Необхідні кошти на пальне для генераторів та заміну зношеного обладнання.

Наслідки для споживачів

Громадам надали двотижневий термін для перегляду місцевих бюджетів та виділення допомоги водоканалу. У разі ігнорування цієї вимоги, насосні станції та очисні споруди можуть бути виключені з переліку об’єктів, що не підлягають знеструмленню. Це призведе до того, що вода в оселях з’являтиметься лише у години наявності світла згідно із загальними графіками.

Позиція влади

В ОДА наголошують, що у кожної громади є резервні фонди, які мають бути задіяні для підтримки критичної інфраструктури.

Водночас на загальнодержавному рівні Кабінет Міністрів звернувся до НКРЕКП з проханням відтермінувати підвищення тарифів для населення, аби не створювати додаткового фінансового навантаження на людей під час війни. Наразі триває пошук механізму, який дозволить збалансувати інтереси споживачів та не допустити банкрутства водоканалів.

Читайте також

SOME TEXT .....!!!!!!!!!!!!!