Рівненські фермери розповіли, чи виживе врожай після снігу та граду у квітні

Цьогорічна весна прийшла точно за графіком, проте її характер виявився надто мінливим. Після аномально теплого березня, який встиг побити всі температурні рекорди, квітень приніс на Рівненщину справжнє випробування холодом.
Ще кілька тижнів тому мешканці області насолоджувалися майже літнім теплом до +19 градусів, але на зміну сонцю прийшло різке похолодання. Температура впала удвічі, а вдень стовпчики термометрів ледь сягають позначки +5. Більше того, цього тижня область накрили град та невеликий сніг, що неабияк стурбувало господарів, які вже розпочали польові роботи.
Чи не знищать такі погодні «вибрики» майбутній врожай? Голова асоціації приватних землевласників та фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич прокоментував ситуацію та заспокоїв жителів області.
За словами фахівця, попри негоду, весняна посівна триває у штатному режимі. Зараз повним ходом ідуть посіви ранніх зернових ярих культур — у першу чергу пшениці, ячменю та гороху. Також аграрії вже почали сіяти цукровий буряк та соняшник, а подібні погодні умови не є чимось новим чи катастрофічним для нашого краю.
Андрій Кузьмич наголошує, що наразі підстав для паніки немає, адже природа сама захищає рослини. Заморозків ще не було, тому посіви перебувають у безпеці. Озимі зараз знаходяться у стадії кущення, тож низькі температури їм абсолютно не страшні. Що стосується ранніх ярих культур, то вони вже зійшли, а овочева група ще навіть не встигла прорости, тому холод їй не зашкодить.
“На сьогодні з боку погоди для майбутнього врожаю ми загроз не бачимо”, — підсумував голова асоціації.
Отже, хоча квітень і змусив рівнян знову дістати теплі речі, для полів цей холодний циклон не стане проблемою. Помірна волога від опадів навіть піде на користь ґрунту, створюючи необхідний запас перед травневим теплом.
















