Рівненські лікарі виходили недоношеного хлопчика, який народився з вагою до одного кілограма

Дарій народився на 26-му тижні вагітності мами та мав вагу всього 870 грам. Його життя почалося з випробувань, але завдяки турботі фахівців Рівненської обласної дитячої лікарні він отримав шанс на здорове майбутнє.

До неонатального центру медзакладу Дарій потрапив з важким ураженням легень – бронхолегеневою дисплазією. Основним лікуванням даної патології є штучна вентиляція легень, далі – інші методики подачі кисню. Проте, окрім незрілих легень у хлопчика були незрілі і інші системи і органи.

Він ріс під чуйним наглядом наших фахівців. Його навчали всьому: дихати самостійно, їсти самостійно, тримати температуру тіла, тощо. З ним працювала наша команда спеціалістів: дитячі анестезіологи, неонатологи, неврологи, офтальмологи. І завдяки постійному моніторингу була вчасно виявлена ретинопатія недоношених.

Це судинно-проліферативна патологія сітчастої оболонки ока, розвиток якої обумовлений анатомічною функціональною незрілістю очного яблука та відноситься до найбільш важких захворювань недоношених новонароджених, яке призводить до інвалідізації по зору з раннього віку.
Для збереження зору хлопчику була необхідна лазерна коагуляція сітківки, тому фахівці лікарні організували переведення до НДСЛ “ОХМАТДИТ” у Києві, де провели необхідне лікування.
Після операції Дарій знову повернувся до неонатального центру у Рівному, де лікарі далі боролись з наступними його викликами. І в віці 5 місяців, наприкінці лютого Дарій нарешті вирушив додому разом із мамою, вже з вагою 4060 г.

















