Купатися небезпечно? У воді на Басівкуті в Рівному ще до початку сезону знайшли паразитів

Епідеміологи обласного центру контролю та профілактики хвороб провели забір води в озері Басів Кут у Рівному, щоб перевірити її стан перед офіційним стартом пляжного сезону. Проби відбирали спеціальним приладом — батометром — з глибини 30-50 сантиметрів у трьох різних локаціях, включаючи межі міського пляжу, а також місця втікання та витоку річки Устя.
Лабораторні дослідження проводитимуть за бактеріологічними, паразитологічними та санітарно-хімічними показниками. Стан води у 2026 році моніторитимуть щомісяця до завершення купального сезону.
Крім того, оцінка безпечності тепер базується на нових правилах МОЗ: якість води визначають за результатами багаторічних спостережень, враховуючи щонайменше 16 проб за поточний та три попередні сезони.
Попередній моніторинг, який фахівці провели у травні, вже показав незадовільні результати: у воді в межах пляжу виявили цисти лямблій. Лікарка ЦКПХ Наталія Будинка зазначила, що такі небезпечні знахідки фіксувалися й раніше, а минулого року в озері також знаходили бактеріофаги кишкової палички.
Точні результати свіжого аналізу води стануть відомі за тиждень.
















