Що зміниться для пацієнтів Рівненського онкодиспансеру через припинення фінансування

Що зміниться для пацієнтів Рівненського онкодиспансеру через припинення фінансування 0000

Рівненський обласний протипухлинний центр повідомив, що Національна служба здоров’я України призупиняє виплати закладу. Головна причина – онкодиспансер мало ліків та медичних виробів використовує на одного пацієнта. А це може негативно вплинути на лікування за державні гроші.

У закладі кажуть, що ніяких листів-попередження чи штрафних санкцій не отримували. Усю інформацію дізналися через Фейсбук. Та, незважаючи на це, в онкодиспансері повідомили, що вони працюють у звичному режимі.

«Наш заклад працює у штатному режимі. Для пацієнтів наразі нічого не змінилося. Наші фахівці зараз готують обґрунтування стосовно зауважень НСЗУ. Тому запрошуємо й далі записуватися на прийом до наших лікарів, отримувати якісну медичну допомогу на базі нашого медичного закладу», – зазначили у пресслужбі закладу.

В свою чергу в НСЗУ зазначили, що ще раніше проаналізували інформацію про медичні послуги та кількість пацієнтів у лікарнях. Виявилося, що у деяких закладах витрати на одного пацієнта є надзвичайно низькі. А це негативно впливає на лікування пацієнтів за державний кошт.

Таким лікарням, у тому числі й трьом з Рівненщини, були надіслані листи з вимогою надати пояснення та підтверджуючі документи щодо виявлених обставин у термін до 27 березня 2025 року.

Станом на 13 травня 2025 року заклади не надали обґрунтованих пояснень або заперечень. Тож НСЗУ має право зупинити оплату послуг.

Тож, якщо проблему не вдасться вирішити, то послуги у лікарнях для пацієнтів доведеться зробити платними. 

Читайте також

SOME TEXT .....!!!!!!!!!!!!!