Пункти Незламності у Рівному: як виглядають всередині (ВІДЕО)

У Рівному діють пункти Незламності до яких можна прийти, щоб погрітися, випити гарячого чаю, скористатися Інтернетом та навіть пообідати. Ексклюзивно, ми завітали у кілька таких, щоб з’ясувати, чи багато там рівнян, чи розраховані вони на дітей, які там умови та чи можна туди потрапити у будь-який час.
Останніми днями в місті дуже сильні морози та низька температура. Саме тому “Про Рівне” завітало у два пункти Незламності, які знаходяться на майдані Незалежності та біля Рівненської ОДА, а також у волонтерський хаб, який у Рівному розмістила іспанська благодійна організація, щоб дізнатися як працюють пункти обігріву й чи працюють взагалі.

Тож, у пунктах обігріву, які у самому центрі міста є кілька ліжок, столів та стільців, невеликі дитячі зони відпочинку, ну й звісно можливість заварити чай, скористатися Інтернетом, чи зарядити телефон.
Проте, враховуйте, що деякі входи у намети можуть бути застібнуті на гачки, як було біля Рівненської ОДА. Щоб з’ясувати чому, ми поспілкувалися з представником ДСНС у Рівненській області, старшим інспектором відділу пожежної безпеки, Дмитром Дементьєвим, який розповів для чого зачиняють та скільки людей завітало за останні дні погрітися.

Вони зараз трохи прикриті, щоб не виходило тепло, оскільки на вулиці низька температура. Якщо ми чуємо, що хтось хоче увійти, то ми відкриваємо. Але, не бійтеся й самі відщібати гачки та заходити грітися, тут на місці постійно чергують. Загалом у пункті може поміститися до 30 людей.
– Дмитро Дементьєв, представник ДСНС у Рівненській області
Також він зазначив, що всі рівняни можуть прийти та погрітися у будь-який час, окрім комендантської години.
Це залежить від погоди, перебоїв зі світлом та багатьох інших моментів. Є люди які йдуть сюди, щоб скористуватися й мережею Інтернет. Так, коли були перебої Київстару, рівняни приходили, щоб працювати.
– Дмитро Дементьєв, представник ДСНС у Рівненській області

У центральному пункті обігріву ситуація відрізняється. Тут досить неприємний запах, безлад та можна зустріти безхатченків. Проте для того, щоб нагрітися та випити гарячого чаю – місце буде.
А ось щодо пункту обігріву “Remar” на майдані Перемоги, що на перехресті вулиць Відінська-Курчатова, то тут він працюють вже понад рік та ще ні разу не призупиняв роботу. Завітати сюди можна щодня з 10:00 й по 17:00, окрім неділі. З 13:00 по 15:00 є можливість пообідати, до того ж кожного дня – різне меню.

Також, тут є чи не найбільша дитяча зона, де діти можуть погратися іграшками, у цікаві настільні ігри та помалювати. Багато малюнків волонтери, які працюють у цьому пунктів обігріву, вішають на стіну, тим самим роблячи ще більш затишним простір.
В середньому за день може прийти до 300 людей, іноді – в рази більше. Тому, ми поцікавилися чи вистачає продуктів харчування у дні, коли буває близько 400 осіб на обід.

Зазвичай їжі вистачає, але якщо вже чогось бракує, то ми швидко готуємо. До того ж в найближчому часі планується відкриття сусіднього намету, тобто розширення. Там також буде зона відпочинку та кухня.
– Катерина, волонтерка у волонтерському хабі “Remar”
Карта та адреси пунктів Незламності, які функціонують у Рівному:

- м. Рівне, Майдан Незалежності
- м. Рівне, Майдан Міст-Героїв України
- м. Рівне, вул. Соборна, 12-а
- м. Рівне, вул. Коновальця, поруч із будинком 17-А
- м. Рівне, вул. Кулика і Гудачека, 3 25
- м. Рівне, вул. Князя Володимира, 74
- м. Рівне вул. Полуботка, 37
- м. Рівне вул. Млинівська, 34
- м. Рівне вул. С. Дем’янчука, 18
- м. Рівне, вул. Дубенська, 27-29
- м. Рівне, вул. Шевченка,45
- м. Рівне, вул. Жукова (Т.Козлишина), 13
- м. Рівне, Привокзальний майдан, 1
- м. Рівне, вул. Героїв Поліції, 4
- м. Рівне, вул. Соборна, 195
- м. Рівне, вул. Хліборобів, 2
















