На Рівненщині судитимуть лікаря через смерть пацієнта

У Сарненському районі судитимуть 37-річного лікаря Дубровицької міської лікарні, якого звинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків.
Слідство встановило, що недбалість медика під час первинного огляду призвела до смерті 55-річного мешканця села Висоцьк. Наразі досудове розслідування завершено, а матеріали кримінального провадження скеровано до суду.
Трагічні події розпочалися у липні 2023 року, коли потерпілого доставила до закладу бригада швидкої допомоги. Під час огляду лікар недооцінив стан чоловіка та діагностував у нього лише забої.
Попри те, що пацієнту пропонували залишитися в лікарні, медик не запідозрив наявність черепно-мозкової травми та не призначив необхідних додаткових досліджень. У результаті чоловіка відпустили на амбулаторне лікування, яке виявилося фатальним.
Через вісім днів стан потерпілого критично погіршився, і його госпіталізували вже до реанімаційного відділення. Протягом чотирьох діб лікарі боролися за його життя, проте чоловік помер.
Згідно з висновком судово-медичної експертизи, смерть настала внаслідок набрякання головного мозку, припинення функцій центральної нервової системи та зупинки серця.
Поліцейські з’ясували, що саме неналежне виконання професійних обов’язків та неповна оцінка ризиків з боку лікаря призвели до смертельних наслідків.
Слідчий повідомив медику про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України. Тепер за недбале ставлення до здоров’я пацієнта чоловікові загрожує відповідальність згідно із законом.

















